Wybór odpowiedniego frezu do paznokci

Rosnąca ilość osób zainteresowanych własnoręcznym malowaniem paznokci różnorodnymi metodami sprawiła, iż coraz częściej padają pytania dotyczące tego jak szybko i skutecznie zdjąć stara warstwę lakieru. Bardzo często padają odpowiedzi – aceton, pilnik. Jednak dużo lepszą i szybszą metodą jest zaopatrzenie się we frezarkę z odpowiednimi akcesoriami.

Wybór frezarki do użytku własnego

frez diamentowy do ściągania hybrydyGdy interesujemy się robieniem paznokci w domu bardzo często zapominamy o tym, że trzeba je potem zdjąć i metoda ta nie może opierać się na zrywaniu starego lakieru, gdyż uszkodzimy paznokcie. Dlatego warto odpowiednio dobrać sprzęt. Niektórzy korzystają z acetonu, jednak to metoda niezbyt korzystna z uwagi na to, że aceton może osłabiać płytkę paznokciową. Z kolei ręczne piłowanie pilnikiem będzie czasochłonne. Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest frez diamentowy do ściągania hybrydy, żelu oraz innych typów lakierów czy proszków zdobniczych. Dzięki niemu w mniej niż godzinę będziemy mogli zacząć wykonywać nowy manicure. Zanim jednak tak szybko opracujemy całe paznokcie powinniśmy nabrać wprawy, przez co będziemy korzystać z wolniejszych obrotów oraz z poradników internetowych. Z czasem jednak zaczniemy bardzo szybko pracować na tym urządzeniu co pozwoli nam na pewną oszczędność czasu. Warto dobra też kilka wielkości frezów, abyśmy mogli obrabiać również skórki czy wykorzystywać frezy do skracania nazbyt długiej płytki paznokciowej.

Jeżeli chcemy zadbać o piękny manicure, a do tego chcemy szybko pracować to powinniśmy wybrać frez do zdejmowania starej warstwy lakieru. Dzięki wprawieniu się w tą prace będziemy z czasem usuwać poprzedni manicure w kilka minut. Warto również pomyśleć o pochłaniaczu pyłów albo przynajmniej maseczce ochronnej do pracy.