Skuteczna firma fotowoltaiczna

Z każdym rokiem przybywa osób, które chcą zamontować na dachu swojego domu instalację fotowoltaiczną, ponieważ jest ona skutecznym sposobem na obniżenie kosztów za energię elektryczną. Teoretycznie każdy możne ją mieć.

Ile kosztują farmy fotowoltaiczne?

farma fotowoltaiczna 50kwWiele gospodarstw domowych każdego miesiąca wydaje na prąd od kilkuset do nawet tysiąca złotych, co stanowi spore obciążenie dla niejednego budżetu. Dlatego też wielu właścicieli domów jednorodzinnych rozważa możliwość zamontowania paneli fotowoltaicznych, które wykorzystują źródła odnawialne energii. Tak naprawdę farma fotowoltaiczna 50kw może być wykonana w każdym budynku, ale nie zawsze jest opłacalna. Jeżeli miesięczne opłaty za prąd nie przekraczają stu złotych, to zdecydowanie jest odradzana farma, ponieważ jej wysoki koszt się nie zwróci w ciągu dwudziestu lat. Im większe zużycie energii, tym więcej można zaoszczędzić na instalacji fotowoltaicznej. Jej wydajność w dużej mierze zależy od mocy paneli oraz falownika, które najmniej mogą wynosić nawet kilka kilowatów. Im mniejsza moc, tym mniej prądu będzie mogło być wygenerowane, zatem przy dużym zużyciu konieczne są instalacje o mocy przynajmniej pięćdziesięciu kilowatów. Jeżeli chodzi o miejsce montażu, to najlepszy jest dach, gdyż ma nieograniczony dostęp do słońca. Zakłada się na nim specjalny stelaż, na którym są mocowane pojedyncze moduły fotowoltaiczne. Natomiast inwerter, czyli falownik, jest montowany wewnątrz budynku i służy do monitorowania pracy instalacji.

Na rynku działa przynajmniej kilkadziesiąt firm, które zajmują się sprzedażą oraz montowanie paneli fotowoltaicznych. Korzystając z ich usług mamy pewność, że instalacja będzie poprawnie wykonana oraz otrzymamy na nią odpowiednio długą gwarancję producenta.