Tymczasowe budynki na budowach

Budowa obiektów budowlanych nie trwa zazwyczaj kilku dni. Większość inwestycji ciągnie się miesiącami, a nawet latami. Konieczne jest zapewnienie na ten czas odpowiedniego zaplecza socjalno-biurowego dla pracowników budowy. Oczywiście trudno jest wybudować im na ten czas biurowiec, dlatego w większości przypadków opiera się na tymczasowych budynkach kontenerowych.

Transportowanie kontenerów budowlanych jest szybkie i proste

transport kontenerów budowlanychKontenery, które wykorzystuje się jako tymczasowe budynki dla kadry budującej dany obiekt to doskonałe rozwiązanie. Są to prefabrykowane kontenery wyposażone w odpowiednio przygotowane pomieszczenia dla załogi. Cały transport kontenerów budowlanych odbywa się za pomocą ciężarówek, a ich montaż za pomocą dźwigów. W ciągu jednego dnia można dzięki temu postawić biuro budowy wraz z zapleczem socjalnym dla kadry pracującej na budowie. Kontenery są dedykowane do konkretnego zadania, to znaczy, że inaczej wyposażone są kontenery dla biura budowy, a inaczej dla zaplecza socjalnego pracowników. Chodzi tutaj oczywiście o układ pomieszczeń, a także o ich wyposażenie. Istnieją także kontenery sypialne, które zapewniają nocleg dla pracowników, którym nie opłaca się iść do domu. Zastosowanie kontenerów to także redukcja kosztów. Nie trzeba tracić pieniędzy na budowę tymczasowych obiektów murowanych, które na dodatek wymagałyby pozwolenia na ich postawienie. Kontenery nie są przymocowane na stałe do podłoża, dlatego takiego pozwolenia się nie wymaga.

Już od wielu lat zastosowanie kontenerów na budowach jest powszechne. Firmy budowlane posiadają własne zaplecze takich tymczasowych budynków, które można w późniejszym okresie wykorzystać na różnych budowach. Istnieją także wypożyczalnie tego typu sprzętu, które oferują kontenery na pewien okres czasu za odpowiednią opłatą.