Miękka pościel dla dziecka

Dzieci śpią znacznie więcej niż dorośli, dlatego też więcej czasu spędzają w łóżku. Ponadto nie jest to dla nich tylko miejsce do spania, ale też do zabawy czy nauki. Dlatego tym bardziej warto zadbać o standard, w jakim nasze dziecko będzie odpoczywać.

W jakiej pościeli śpią dzieci?

pościel dla dziecka 100x135W sklepach z z tekstyliami do sypialni, przeważnie znajdziemy nie tylko firany i zasłony, ale też pościel. Wbrew pozorom jej wybór ma znaczenie, ponieważ nasza skóra ma z nią bezpośredni kontakt. Jeżeli chodzi o jej wybór dla dorosłych, to w sprzedaży znajdziemy dziesiątki modeli wykonanych z bawełny, satyny, jedwabiu, kory czy flaneli. Jednakże w przypadku dzieci, najlepiej się sprawdzi bawełna, ponieważ pozwala skórze oddychać i świetnie chłonie nadmiar wody. W wielu sklepach znajdziemy pościel dla dziecka 100×135, która będzie idealna dla przedszkolaka. Jeżeli potrzebujemy ją dla młodszego dziecka, to należy jej szukać w rozmiarze sto dwadzieścia na osiemdziesiąt. Możemy kupić komplet pościeli, która składa się z poszewek i wypełniania, ale też same poszewki lub samo wypełnienie. Jeżeli chodzi o cenę, to jest ona dość mocno zróżnicowana, ponieważ zależy od rozmiaru, materiału z jakiego jest wykonana pościel oraz producenta. Dla dzieci dostępne są modele z wypełnieniem ze specjalnej antyalergicznej włókniny, którą można bez obaw prać w pralce, nawet w wysokich temperaturach. Warto zauważyć, że pościel dla małych dzieci, zawiera płaską poduszkę, a nie tak jak w przypadku dorosłych dużą i puszystą.

Większość rodziców kupując poście dla malucha, kieruje się w pierwszej kolejności jakością, a dopiero później kolorem czy fasonem. To bardzo dobre podejście, gdyż będziemy mieli pewność, że będzie ona bezpieczna, nawet dla dziecka o wrażliwej skórze.