Jak skorzystałam na ogłoszeniu upadłości mojej firmy?

Całkiem niedawno założyłam własną firmę. Póki co nie zatrudniałam jeszcze pracowników i jak się okazało, całkiem słusznie zrobiłam. Okazało się bowiem, że kryzys na rynku w mojej branży przyszedł szybciej niż mogłam się spodziewać. Spowodowało to, że zaczęłam mieć różne problemy finansowe. W dodatku szybko przekonałam się o tym, że moja pozycja na rynku w branży, jest co najmniej nie ugruntowana.

Otrzymałam pomoc przy ogłaszaniu upadłości firmy

upadłość firmy jednoosobowejDługo zastanawiałam się, co mogę zrobić w takiej sytuacji. Nie ukrywam, że sprawa była dla mnie nagląca, ponieważ moje długi rosły z dnia na dzień, a przychodów dosłownie nie było. W końcu przyjaciółka podpowiedziała mi, żebym skontaktowała się z jakimś dobrym prawnikiem i porozmawiała na temat ogłoszenia upadłości firmy. Postanowiłam tak zrobić. Jeszcze tego samego dnia znalazłam namiary na bardzo dobrego prawnika, który specjalizował się w prawie upadłościowym. Wybrałam się do jego kancelarii w pierwszej wolnej chwili. Wytłumaczył mi on dokładnie na czym polega upadłość firmy jednoosobowej i jakie dokumenty należy złożyć do sądu upadłościowego, aby móc skorzystać z takiego rozwiązania. Bardzo szybko przekonałam się, że to było naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego, że od momentu ogłoszenia upadłości przez sąd moje długi już nie rosły. Dzięki temu mogłam się również porozumieć z moimi wierzycielami.

Razem z prawnikiem, który bardzo mi pomógł przy wszystkich formalnościach, udało nam się wynegocjować rozłożenie długów na raty i umorzenie części zobowiązań. Jestem bardzo zadowolona z takiego rozwiązania, ponieważ dzięki temu mogłam skończyć temat związany z moją nieudaną firmą i teraz mogę już zacząć nowy biznes bez długów i żadnych wcześniejszych zobowiązań finansowych.