Najlepsze torby rowerowe

Podczas rekreacyjnej jazdy rowerem zawsze przydaje się mieć narzędzia do naprawy ewentualnych usterek pod ręką. Stąd właśnie wzięła się popularność wszelkiego rodzaju toreb i sakw rowerowych, które są używane przez rekreacyjnych i profesjonalnych rowerzystów bardzo często, zwłaszcza na bardzo długich trasach.

Rodzaje podwieszanych toreb rowerowych

mała torba na rower pod ramęPierwsze torby rowerowe zostały zapożyczone od wyposażenia motocyklowego, w skład którego wchodzą niekiedy duże, pojemne torby skórzane, zawieszane na przestrzeni bagażowej z tyłu siedzenia kierowcy. Rowerowe torby są jednak niemal zawsze mniejsze i bardziej komfortowe, nie zaburzając równowagi rowerzysty w taki sposób jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku założenia ciężkich, skórzanych toreb na powolny rower. Mała torba na rower pod ramę jest przez większość rowerzystów uznawana za idealne wyposażenie, gdyż jest na tyle pojemna by zmieścić wszystkie narzędzia, jakich rowerzysta może potrzebować w trakcie jazdy, drobne osobiste przedmioty czy jakąkolwiek inną zawartość, a jednocześnie nie wpływa na równowagę czy obciążenie roweru w znaczny sposób. W sklepach rowerowych można dostać najróżniejsze rodzaje toreb na rower, od bardzo małych i kompaktowych, po większe i bardziej pojemne, podzielone na segmenty w których można bez problemu zabrać bardzo dużo ładunku, mimo nadal kompaktowych rozmiarów.

Torby te są najczęściej wykonane z syntetycznych materiałów, odpornych na ścieranie, wysokie czy niskie temperatury, oraz na bezpośredni kontakt z wodą. Doskonale sprawdzają się więc nie tylko podczas normalnej jazdy, ale również na wypadach offroadowych, gdzie zabrudzenia nieraz są główną przyczyną uszkodzenia sprzętu, a torba w której można przewozić preparaty do czyszczenia będzie doskonałym akcesorium.