Mosiężne ozdoby do domu

Mosiądz jest metalem, który kolorystycznie bardzo przypomina postarzane żółte złoto. Dekoracje wykonane z tego materiału prezentują się zatem elegancko i luksusowo. Ponadto jest to metal bardzo trwały, który pomimo upływu lat wciąż wygląda bardzo dobrze. Jeśli zatem lubimy dodatki do domu w kolorze złota, a nie lubimy tych sztucznych, malowanych farbą, wybierzmy te mosiężne.

Stylowe dodatki z mosiądzu

ozdoby z mosiądzuMosiężne dekoracje świetnie pasują przede wszystkim do pomieszczeń utrzymanych w stylu vintage. Ciężkie, bogato zdobione donice, świeczniki, wazony, czy ramy to znak charakterystyczny dla wielu historyczny epok, między innymi secesji. Jednak te o prostszych formach będą równie pięknie wyglądać w bardziej minimalistycznych, klasycznych wnętrzach. Ozdoby z mosiądzu wprowadzają w pomieszczeniach ciepłą, przytulną atmosferę. Z czym łączyć mosiężne dodatki? Wspaniale współgrają z welurem, satyną i innymi tego typu błyszczącymi materiałami (np. na poduszkach, czy zasłonach). Szczególnie z tymi w ciemnych kolorach: szmaragdowym, bordowym, czy granatowym. Również ciemne drewno bardzo dobrze wygląda w towarzystwie mosiądzu. Jaśniejsze również, ale wtedy postawmy na inne dodatki w bardziej pastelowych, wybielonych odcieniach. Gdzie kupować ozdoby z mosiądzu? Wszelkie targi staroci to prawdziwy raj dla poszukiwaczy mosiężnych perełek w klimacie vintage. Szukać można również na popularnych portalach aukcyjnych. A co możemy znaleźć? Mosiężne świeczniki, klamki, lampy, donice, dzbanki, konewki i wiele innych. Istnieją oczywiście również marki produkujące ozdoby z mosiądzu współcześnie, które znajdziemy przede wszystkim w Internecie.

Mosiężne dodatki potrafią całkowicie odmienić wnętrza. Wystarczy zaledwie kilka ozdób, by pomieszczenie wyglądało bardziej elegancko i przytulniej. Ponadto takie dekoracje są bardzo trwałe i nie musimy o nie jakoś szczególnie dbać. Mosiądz jest bardzo wytrzymałym materiałem i cechuje się wysoką odpornością zarówno na czynniki fizyczne jak i chemiczne.