Niedrogi sprzęt na siłownie

Średnia długość treningu na siłowni to około dwóch godzin, do tego trzeba dodać czas dojazdu i powrotu. Z dwóch godzin nam się robią conajmniej trzy godziny. Nie każdy ma tyle czasu. Czasami dysponujemy znacznie mniejszą ilością czasu. Jeśli mimo tego chcemy zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie, to warto pomyśleć o zakupie kilku przyrządów i stworzeniu własnej siłowni.

Stojak na siłownie

niedrogie stojaki pod sztangęPomimo tego, że chodzenie na siłownie jest bardzo modne, to wielu ludzi nie decyduje się na zakup karnetu, ponieważ albo nie mają na to czasu lub nie lubią trenować w miejscach publicznych. Idealnym rozwiązaniem jest stworzenie swojej własnej siłowni. Przede wszystkim musimy wygospodarować jakieś pomieszczenie u siebie w domu. Nie musi być ono duże, wystarczy nam tak naprawdę dziesięć metrów kwadratowych. Musimy kupić sztangę, obciążenia, ławeczkę i stojaki. Elementem wyposażenia na którym powinniśmy się skupić to stojaki. Nawet niedrogie stojaki pod sztangę spełnią swoją funkcję, pod warunkiem, że są wykonane w odpowiedni sposób. Ważne aby były wykonane z dobrej jakości materiałów. Musimy pamiętać o tym, że na tych stojakach będziemy z czasem opierać coraz większy ciężar. Stojaki muszą być stabilne, ponieważ tylko wtedy będziemy mieć odpowiedni komfort treningu, a także będziemy bezpieczni podczas wykonywania ćwiczeń. Poza tym, że stojaki muszą być stabilne, to powinny także posiadać możliwość regulacji.

Koszt zakupu sprzętu do domowej siłowni to koszt około dwóch tysięcy złotych. Jest to kwota za którą możemy kupić wszystko co jest nam potrzebne do treningu. Na takim sprzęcie wykonamy trening całego ciała. Kwota potrzebna do zakupu samych stojaków to około pięćset złotych. Zakupu możemy dokonać w sklepach sportowych lub zamówić przez internet.