Potrzebowałam taniej soli spożywczej

Prowadzę duża restaurację. Realizujemy zamówienia dla klientów na miejscu, organizujemy przyjęcia okolicznościowe, a także świadczymy usługi cateringowe. Codziennie przygotowujemy setki potraw. Jak można się domyślić, niemal w każdej z tych potraw występuje sól i to często w niemałych ilościach. Wobec tego kupuję tę przyprawę zazwyczaj w bardzo dużych ilościach.

Poszukiwania taniej soli spożywczej 25 kg

tania sól spożywcza 25 kgTak jest taniej niż gdybym codziennie musiała pamiętać w hurtowni spożywczej o tym, żeby kupić małe opakowanie soli. W miejscu gdzie zazwyczaj robiłam zakupy, produkt ten bardzo podrożał. Zdecydowałam się więc poszukać sklepu, hurtowni lub producenta, który dalej oferuje sól w przystępnej cenie. Z pomocą przyszła mi moja koleżanka, która podpowiedziała mi, gdzie dostępna jest obecnie tania sól spożywcza 25 kg. Do polecanego przez nią sklepu udałam się jeszcze tego samego dnia. Faktycznie taki produkt można było tam kupić zaledwie za kilkanaście złotych. To była bardzo przystępna cena. Dwudziestopięcio kilogramowy worek soli spożywczej był bardzo tani, a do tego sprzedawczyni zapewniła mnie, że jest to zdrowa, jodowana sól spożywcza, która nie zawiera w swoim składzie żadnych substancji konserwujących, czy antyzbrylających. Właśnie na takie soli mi zależało. Nie wahałam się więc dłużej i natychmiast zdecydowałam się ją zakupić.

Szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Sól na co dzień przydawała mi się w kuchni, a dzięki temu że była drobnoziarnista, można ją było przesypać bezpośrednio do solniczki. Nie trzeba było używać do niej młynka, co znacznie usprawniło proces solenia i przyprawiania wszystkich dań. Każdy restaurator z pewnością przyzna, że to bardzo dobre rozwiązania w przypadku kuchni w lokalach gastronomicznych.