Poszukiwania profesjonalnego szkolenia dla szczeniaka

Od pewnego czasu córka wręcz błagała mnie, żebym kupiła jej małego pieska. W końcu postanowiłam ulec jej prośbom. Miałam nadzieję, że szczeniaka uda mi się szybko wychować. Przecież taki mały pies z pewnością szybko nauczy się słuchać komend i poprawnie zachowywać. Moje nadzieje jednak szybko okazały się płonne. Pies niemal „wchodził nam na głowę” i czuliśmy się sterroryzowani we własnym domu.

Skorzystałam z profesjonalnego szkolenia szczeniaka

profesjonalne szkolenia dla szczeniaków w warszawiePo pewnym czasie doszłam do wniosku, że sami nie damy sobie z nim rady. Zdecydowałam się wobec tego odnaleźć miejsce, gdzie można było zapisać się na profesjonalne szkolenia dla szczeniaków w Warszawie. Poszukiwania na szczęście okazały się krótkie, bowiem jeszcze tego samego dnia znalazłam tak zwane psie przedszkole, które znajdowało się niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Było ono prowadzone przez doświadczonych behawiorystów zwierząt. Posiadali oni niezbędny sprzęt, a także wiedzę na temat tego w jaki sposób wyszkolić psa, tak aby było to szybkie, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne dla samopoczucia zwierzęcia. Okazało się przy okazji, że trafiłam tam rychło w czas. Najlepiej jest bowiem zaczynać szkolenie w przypadku około ośmio – dziesięcio tygodniowych szczeniąt. tedy efekty są najszybciej widoczne. Mój piesek był trochę starszy, ale trener zapewnił mnie, że mimo wszystko z łatwością sobie z pieskiem poradzimy.

Tak też się stało. Dzięki profesjonalnemu szkoleniu za pomocą pozytywnych wzmocnień już po kilkunastu dniach zobaczyłam pierwsze efekty. Mój czworonożny przyjaciel był wyciszony i mniej psocił w mieszkaniu. Było to również związane z tym, że na szkoleniu miał on zapewnioną odpowiednią ilość ruchu. Teraz nie demolował nam już całego mieszkania i grzecznie słuchał wszystkich komend podczas spacerów.