Zbieraniem znaczków zaraził mnie mój pradziadek

Chociaż mam dziś prawie czterdzieści lat to doskonale pamiętam swojego pradziadka. Pamiętam jak byłem małym dzieckiem i oglądałem u dziadka kolekcje jego znaczków pocztowych. Dzisiaj ta kolekcja jest moją własnością, bo zaraziłem się wówczas pasją do znaczków pocztowych, ale też do wszystkiego co związane jest z pocztą.

Walory pocztowe kupuję w sklepie internetowym

doskonały internetowy sklep filatelistycznyJeśli miałbym określić swoją pasję według nazewnictwa stricte encyklopedycznego to dokładnie rzecz ujmując zajmują się kolekcjonowaniem wszelkiego rodzaju walorów pocztowych. Oczywiście ze wskazaniem na znaczki, bo inne skarby związane z pocztą trafiły do mojej kolekcji zupełnie przypadkowo. W każdym razie codziennie odwiedzam mój ulubiony i naprawdę doskonały internetowy sklep filatelistyczny i przeglądam nowo dodane znaczki i przedmioty kolekcjonerskie. Wiadomo, że nie kupuję co chwilę nowych znaczków, ale mogę na spokojnie obejrzeć cały asortyment i wybrać to co kupię w następnej kolejności. W zasadzie nie mam potrzeby odwiedzania jakiś stacjonarnych sklepów czy giełd staroci, bo wszystko mam pod ręką w jednym miejscu. A jak potrzebuję sprzedać jakiś znaczek, żeby zdobyć pieniądze na inne zakupy, to w tym moim sklepie mogę dokonać dokładnej wyceny wartości takiego znaczka. Robię tylko zdjęcia i wgrywam je na swój profil, a profesjonalny rzeczoznawca ocenia szacowaną kwotę, za jaką mogę sprzedać swój znaczek pocztowy.

Filatelistyką zajmuję się od dawna. Mam swój ulubiony sklep internetowy, w którym mogę kupić każdy rodzaj znaczka pocztowego. Mogę napisać taką ciekawostkę, że pierwszy znaczek wydrukowano w drugiej połowie dziewiętnastego wieku a najdroższe znaczki wydane przez naszą rodzimą pocztę są warte nawet pół miliona złotych. A przypuszczam, że obecnie nawet znacznie więcej.