Włoską pizzę mógłłbym jeść codziennie

Jeśli tylko można być uzależnionym od pizzy to ja mogę o sobie właśnie tak powiedzieć. Uwielbiam pizzę i mogę jeść ją o każdej porze dnia i nocy. Oczywiście nie robię tego, bo bym zbankrutował a sam przecież nie umiem sobie jej przygotować. Bo jest jeden szkopuł, że przepadam za pizzą włoską, którą upiec potrafi tylko kilka pizzerii. A przynajmniej ja znam tylko kilka.

Dobrą włoską pizzę piecze się bardzo krótko

włoska dobra pizza w poznaniuMoże nie jestem znawcą włoskiej kuchni, ale wiem sporo na temat tego narodowego przysmaku włochów. Chociaż zdania na temat pochodzenia pizzy są podzielone, bo niektórzy twierdzą, że to typowo amerykańskie jedzenie. W każdym razie dla mnie pizza to tylko Włochy. A jeśli chodzi o moje uwielbienie do tego smakołyku to ostatnio niesamowicie zaskoczyła mnie włoska dobra pizza w Poznaniu, którą upieczono dokładnie tak jak to się powinno robić. Nie wszędzie o tym wiedzą, że piec musi być opalany drewnem, bo wtedy ciasto nabiera niesamowitego aromatu. Poza tym włoską pizzę piecze się około półtorej minuty w maksymalnej temperaturze. Szkopuł oczywiście polega na tym, żeby rozgrzać piec do odpowiednio wysokiej temperatury i do tego potrzeba kucharzy z ogromnym doświadczeniem. A w tej włoskiej pizzerii w Poznaniu, którą odwiedziłem zupełnie przypadkowo, zjedzenie pizzy było prawdziwą ucztą dla podniebienia. No muszę przyznać, że to była najlepsza pizza jaką jadłem w Polsce.

W poznańskiej pizzerii byłem przypadkiem, bo wybrałem się do tego miasta służbowo. Przez chwilę czułem się tam jak we Włoszech, bo miałem okazję zjeść nieziemską pizzę. To miejsce polecili mi moi współpracownicy z poznańskiej filii mojej firmy i na pewno warto było wybrać się tam na pizzę. Za każdym razem gdy tylko będę w Poznaniu będę jadł pizzę w tej prawdziwie włoskiej pizzerii.