Budżetowa kamera do monitoringu

Stan naszego systemu monitorowania możemy określić jako opłakany. Funkcjonował on od przeszło dziesięciu lat, i było to widać, głównie w jakości sprzętu oraz obrazu, który znacznie przeszkadzał w dokładnym dozorowaniu obiektu. Od dawna wnioskowaliśmy o wymianę systemu monitorowania, z racji przestarzałych urządzeń i prawie zerowej skuteczności.

Tania kamera do nowoczesnego systemu wizyjnego

kamera hikvision 2mpxPrzez dłuższy czas nie mogliśmy się doprosić wymiany, i dopiero podsumowanie spadającej wydajności i skuteczności systemu monitorowania skłoniło nasze kierownictwo do wymiany wyposażenia. Na szczęście, mogliśmy sami wybrać sprzęt który miał zastąpić stare wyposażenie, w szczególności kamery, toteż kamera Hikvision 2mpx stała się naszym podstawowym urządzeniem wizyjnym. Była to kamera dość budżetowa, i być może nie posiadała nowoczesnych udogodnień i akcesoriów, aczkolwiek nie były nam one potrzebne w pracy, a sama kamera miała wystarczającą jakość by swobodnie używać jej na terenie obiektu. Jakość obrazu była nieporównywalnie lepsza niż obraz ze starych kamer, podobnie jak ich trwałość. Na pochwałę zasługuje również ich kompatybilność z różnymi systemami monitorowania i urządzeniami, pochodzącymi od innych producentów. Jeszcze nie mieliśmy żadnego problemu z kamerami i ich działaniem, mimo iż nasz system składa się z urządzeń pochodzących od bardzo różnych firm.

Nie są potrzebne żadne modyfikacje czy specjalne oprogramowanie by sprzęt działał bez zarzutu. Pomogło nam to ogromnie podczas montażu nowego systemu monitorowania, i pozwoliło na zastosowanie najlepszych i najbardziej rekomendowanych urządzeń składowych do monitoringu. Kamery pozwoliły nam na zdecydowanie dokładniejsze monitorowanie obiektu, co przełożyło się na wzrost skuteczności pracy.