Fachowe malowanie elementów stalowych

Nowe maszyny które projektowaliśmy i budowaliśmy miały być z założenia od razu gotowe do wdrożenia do pracy. Potrzebowały więc malowania w kolorze zgodnym z wytycznymi bezpieczeństwa, dotyczącymi zakładów przemysłowych, a przez to musieliśmy mieć sprawdzony zakład lakierniczy, by można w nim było zlecać malowanie elementów budowanych maszyn.

Malowanie stali najlepszymi farbami proszkowymi

bezpieczne malowanie proszkowe w grudziądzuFarby proszkowe są najlepszym rodzajem farb do zastosowania przemysłowego, przede wszystkim z racji ich ogromnej trwałości. Można je więc stosować w elementach ruchomych z bardzo dużym powodzeniem, i nie będą one podatne na uszkodzenia przez bardzo długi czas od ich położenia, najczęściej liczony już w latach. Elementy stalowe musiały być malowane przed złożeniem maszyn, toteż ułatwiało nam to znalezienie profesjonalnego zakładu lakierniczego, i zlecenie ich pomalowania wybranym rodzajem farby. Zdecydowaliśmy się wynająć usługi zakładu lakierniczego wykonującego najbardziej precyzyjne i bezpieczne malowanie proszkowe w Grudziądzu. Zakład ten obsługiwał przede wszystkim lokalnych wykonawców customowych części motocykli, oraz firmy przemysłowe, zlecające malowanie elementów urządzeń produkcyjnych, więc był dobrym miejscem do wykonania malowania elementów prototypowych. Tak jak się spodziewaliśmy, malowanie naszego sprzętu nie różniło się od malowania innych części przemysłowych, więc mogło być wykonane błyskawicznie, i bezproblemowo.

Części były przygotowywane do malowania na terenie zakładu, więc nie musieliśmy ich zabezpieczać, czyścić czy inaczej przygotować do naniesienia farb na powierzchnię. Zakład wykonywał bardzo skomplikowane projekty, aczkolwiek nasz okazał się być dość prosty, i wszystkie elementy przeznaczone do malowania otrzymaliśmy w ledwie dwa tygodnie.