Rodzaje bram garażowych montowanych z automatyką

Zdecydowana większość domów jednorodzinnych wybudowana została w połączeniu z garażem. Dzięki takiemu rozwiązaniu do garażu można przejść bez konieczności zapoznawania się z aktualnymi warunkami atmosferycznymi. Żeby wyjechać samochodem z garażu to trzeba sobie otworzyć bramę. W większości przypadków jest to kwestia wciśnięcia przycisku na pilocie.

Jak dobrać bramę garażową do podjazdu?

automatyczne bramy garażowe w olsztynieDo każdego garażu prowadzi wjazd lub podjazd. Bez względu na nazewnictwo chodzi oczywiście o wytyczoną drogę wjazdu do garażu. Jeśli ktoś stoi akurat przed koniecznością wyboru rodzaju bramy do swojego garażu to warto wiedzieć, że wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje bram. Ogromną wiedzę na ten temat mają sprzedawcy, którzy oferują automatyczne bramy garażowe w Olsztynie. Wystarczy chwilę z nimi porozmawiać, żeby o bramach dowiedzieć się wszystkiego. Tymczasem do garażu możemy zamontować bramę uchylną, rozwierną, roletową lub segmentową. I teraz, co bardzo istotne, te dwa pierwsze rodzaje wymagają większej przestrzeni przed garażem. Chodzi o to, że otwarcie garażu wiąże się z zabraniem kawałka przestrzeni przed nim. Natomiast brama rolowana lub segmentowa takiej przestrzeni nie zabierają. Można to wytłumaczyć w taki sposób – otwarciu bramy nie przeszkodzi nawet to, że zatrzymamy samochód przy samej bramie. No i jasne jest, że w garażach montuje się dzisiaj głównie bramy automatyczne z napędem. Bo to dzięki automatyce użytkownik może sobie otworzyć bramę za pomocą pilota.

Nikt nie ma wątpliwości, że każdy garaż musi być zamknięty bramą. Jej otwarcie może być bardzo proste, bo przecież wszystko zrobi za nas napęd zamontowany do bramy. Alternatywą może być jeszcze tańsza brama ręczna. Natomiast najważniejsze jest to, żeby dobrać sobie odpowiedni rodzaj bramy dopasowany do przestrzeni dostępnej w jej obrębie.